All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ industrial reciprocating piston air compressor ] match 39 Products.
Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 15HP 8bar 3 Phase
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 15HP 8bar Three Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.0m³/min |
| Cylinder: | 120mm*3 |
High-Performance Reciprocating Piston Air Compressor 8Bar Pressure for Industrial
| Model: | DW-0.36/8 |
|---|---|
| Power(Kw/Hp): | 3.0/4.0 |
| Cylinder Dia×No.(mm): | 65×3 |
Low Noise Level 60DB 90mm*2 Cylinder Industrial Grade Reciprocating Piston Air Compressor Head for Performance
| Noise Level: | 60DB |
|---|---|
| Weight: | 29kg |
| Efficiency: | Up To 95% |
115L small Oil Free Piston Air Compressor 4.0kw Single Phase
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 4.0kw Single Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.6m³/min |
| Cylinder: | 90mm*3 |
Air Cooled Double Piston Air Compressor 15HP 8bar Three Phase
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 15HP 8bar Three Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.0m³/min |
| Cylinder: | 120mm*2 90mm*1 |
Compact structure Dual Piston Air Compressor Belt 7.5kw 8bar Three Phase
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 7.5kw 8bar Three Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0m³/min |
| Cylinder: | 90mm*3 |
Used Mine Air Compressor Set , 8 Bar Pressure Mining Industrial Reciprocating Piston Compressor
| Dimensions: | 1200mm X 800mm X 1000mm |
|---|---|
| Compressor Stage: | Single Stage |
| Displacement: | 170 L/min |
500L Reciprocating Piston Compressor 12.5 Bar For Industrial Air
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 15HP 12.5bar Three Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.0m³/min |
| Cylinder: | 120mm*2 90mm*1 |
Industrial 8Bar Reciprocating Piston Compressor with 2800rpm Speed and 2.2/3.0Kw/Hp Power
| Model: | DV-0.25/8 |
|---|---|
| Power(Kw/Hp): | 2.2/3.0 |
| Cylinder Dia×No.(mm): | 65×2 |
High Pressure And Large Displacement Screw Air Compressor Improve Industrial Processes
| Start Method: | Permanent Magnet Variable Frequency |
|---|---|
| Voltage: | 380V/50Hz |
| Ambient Temperature: | -20℃~+45℃ |

