All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 7 5kw three piston air compressor ] match 50 Products.
230L Tank Two Stage Piston Compressor With Double Cylinder
| Name: | Heavy Industry Reciprocating Piston Air Compressor Belt 7.5kw 12.5bar Three Phase |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.9m³/min |
| Cylinder: | 72mm*1 ;90mm*2 |
Oil Free 3kw Reciprocating Piston Compressor Drive Belt 10hp
| Name: | 7.5kw 10hp 380v 2 Cylinder Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.5m³/min |
| Pressure: | 3.0Mpa/30bar |
0.9m3/min 10 HP Replacement Compressor Head simple operation
| Name: | 7.5KW/10HP Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.9m³/min |
| Cylinder: | 80mm*3 |
3KW 4HP Air Pump Heads Double Cylinder Low Vibration
| Name: | 3KW/4.0HP Itly Type Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.3m³/min |
| Cylinder: | 70mm*2 |
10hp 7.5kw Piston Type Reciprocating Compressor Low Pressure
| Name: | 7.5kw 10hp 380v 3Cylinder Belt Driven Low Pressur Piston Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.9m³/min |
| Pressure: | 1.0Mpa/10bar |
Low Maintenance Reciprocating Piston Compressor head 10HP Water Cooled 60DB Noise Level Cylinder three
| Air Delivery: | 0.9m³/min |
|---|---|
| Speed: | 920RPM |
| Efficiency: | Up To 95% |
Reciprocating Piston Compressor Head Oil Lubricated Air Cooled Model Dv-3080
| Lubrication: | Oil-Lubricated |
|---|---|
| Noise Level: | 60 DB |
| Efficiency: | Up To 95% |
DV-2065 Durable Reciprocating Piston Compressor 60-90 dB Low Noise Positive Displacement Compressor
| Application: | Industrial, Commercial, Residential |
|---|---|
| Lubrication: | Oil-Lubricated |
| Speed: | 920 RPM |
Oil Lubricated Piston driven screw type reciprocating displacement compressor with 150L Tank
| Cooling Method: | Air-Cooled, |
|---|---|
| Speed: | 930RPM |
| Type: | Positive Displacement Compressor Head |
Automatic Pouch Powder Packing Machine for Food Doypack Filling Coffee Milk
| Product Name: | EIGHT-POSITION AUTOMATIC PRE-MADE POUCH PACKAGING MACHINE |
|---|---|
| Packing Speed: | Max 60 Bags/min |
| Bag Size: | L100-300mm W70-200mm |

