All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ bag multi packaging machine ] match 188 Products.
DXDC15G Stainless Steel Tea Bag Packing Machine 105±5bags/Min AC 380V/220V 304 Stainless Steel
| Name: | Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Capacity: | 105±5bags/min |
| Filter Paper Width: | 125mm (140mm Option) |
KL 100ZS Tea Bag Packing Machine 20g Automatic Drip Coffee Powder
| Name: | Multi-Functional Automatic Drip Coffee Powder Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Type: | Multi-Function Packaging Machine |
| Packing Material: | Bags, Film, Foil, Pouch,filter Papaer |
Multifunctional Vertical Type Granule Packing Machine For Chocolate Beans Nuts Snacks
| Measuring Scope: | 1-100g(3-100ml) |
|---|---|
| Bag Size: | (L) : 30-180mm (W) : 30-140mm |
| Packing Speed: | 30-60 Bags/ Min |
Hardware Screws VFFS Packing Machine With One Vibrating Feeder
| Name: | Vertical Type Packaging Machine |
|---|---|
| Packaing Material: | Rolling Film, Laminated Film And Heat Sealing Laminated Paper Roll |
| Driven Type: | Electric And Pneumatic |
Fully Automatic Cartoning Machine Sachet Blister Board Bottle Packaging
| Type: | Automatic Cartoning Machine |
|---|---|
| Suitbale For: | Carton Boxes |
| Driven Type: | Mechanical |
Fully Automatic Drip Coffee Bag Inner And Outer Packing Machine Non-Woven Coffee Powder Sealing Machine
| Product Name: | Drip Coffee Bag (inner & Outer) Packing Machine |
|---|---|
| Measuring Scope: | 5-10g(15-33ml) |
| Inner Bag Size: | (L):70-74mm (W):90mm |
DXDC10 Double Chamber Tea Bag Packing Machine For Tea And Granule Packaging
| Product Name: | Double Chamber Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Capacity: | 120±10(bags/min) |
| Degree Of Accuracy: | ±5% |
Model DXD05CW180 Envelope Packing Machine 5 Bags Output in One Group
| Output: | Max.50bags/min |
|---|---|
| Envelope Dimension: | (85mm×80mm) (Option) (105mm×100m) (Option) (95mm×90mm) (Standard Dimension) |
| Output In A Group: | 5 Bags |
DXD01KM120 Single-Chamber High-Speed Tea Bag Packing Machine Max. Dosage 9cm3
| Machine Name: | High-speed Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Packed Tea/herb: | Broken Tea And Other Granular Materials (20-40) Meshes Bulk Non-viscidity Granular Or Sheet Materials |
| Max. Dosage: | 6cm3 9cm3 12cm3 |
304 Stainless Steel DXDD16 CCFD6 Tea Packing Machine With 20-60 Bags/Min Rate 2.5kw Power
| Key Name: | Automatic Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Model: | DXDD16 |
| Capacity: | 110±5 Bags/min |

