All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ two stage screw type air compressor ] match 24 Products.
Oil Lubricated 3 HP Air Compressor Head with 125 PSI Maximum Pressure
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
|---|---|
| Horsepower: | 3 HP |
| Tank Capacity: | 30 Gallons |
125 PSI Maximum Pressure Air Compressor Head With Synthetic Oil
| Tank Capacity: | 30 Gallons |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
| Amps: | 15/7.5 |
13.0m3 75kw Vertical Industrial Portable Screw Air Compressor Two Stage
| Name: | 75kw Vertical Two-stage Portable Screw Compressor Industrial 13.0m3 Min 75dB |
|---|---|
| Air Delivery: | 13.0m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Industrial Grade Air Compressor Head 2.2Kw/3.0Hp For Heavy Duty Applications
| Model: | DV-2065 |
|---|---|
| Pump Material: | Cast Iron |
| Power: | 2.2KW/ 3.0HP |
Electric Air Compressor Head DW-3080 with Synthetic Oil 3 HP Horsepower 0.8Mpa Pressure
| Model: | DW-3080 |
|---|---|
| Oil Sight Glass: | Yes |
| Motor Rpm: | 3450 |
14 Cfm 40 Psi Campbell Hausfeld Cast Iron Air Compressor Head 10 Gallon Tank Capacity
| Horsepower: | 3 HP |
|---|---|
| Pressure: | 0.8Mpa/115psi |
| Voltage: | 120V/240V |
E35 Steel 11kw Oil Free Screw Air Compressor Industrial Rotary 450KGS
| Name: | 15HP 11KW 10Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Speed Oil Lubricated Electric Air Compressor Head with 3450 Motor Rpm and Oil Sight Glass
| Motor Rpm: | 3450 |
|---|---|
| Oil Type: | Synthetic |
| Pump Type: | Oil-Lubricated |
Electric Cast Iron Air Compressor Head for 30 Gallon Tanks 125 PSI Max Pressure
| Oil Type: | Synthetic |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
| Amps: | 15/7.5 |

