All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 10bar 3 phase screw compressor ] match 21 Products.
Blet Rotary Type Compressor 15hp Screw 11kw Three Phase
| Name: | 11kw 15hp 10bar Blet Used Portable Industrial Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.5m³/min |
| Electricity: | Three Phase 220/60 Or 440/60 (V//Hz) |
7.5kw 10hp rotary Screw Type Air Compressor Direct Driven
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 10bar Direct Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.1m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 (V//Hz) |
63dB Screw Drive Air Compressor Small 750KGS High Reliability
| Name: | CHIC-15BF/10 10Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.12m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Direct Driven Rotary Screw Air Compressor 7.5kw 10hp Air Cooling
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 10bar Direct Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 (V//Hz) |
E35 Steel 11kw Oil Free Screw Air Compressor Industrial Rotary 450KGS
| Name: | 15HP 11KW 10Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
22kw Screw Air Compressor 30hp 10 bar Belt Drive Three Phase
| Name: | 22kw 30hp CHIC-30A 10bar Belt Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.3m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
22KW Belt Driven Oil Free Centrifugal Compressor Rotary Screw Air
| Name: | 30HP 22KW 10Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.1m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
40HP 10 Bar Small Rotary Screw Air Compressor 30kw Portable
| Name: | 30kw 40hp CHIC-40A 10Bar Direct Driven Used Portable Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.4m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
68dB Electric Screw Air Compressors 20 Hp Rotary Blue 293KGS
| Name: | 20HP 15KW 10Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.12m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
30KW Industrial Belt Drive Screw Air Compressor 2.8m3 Min Air Delivery
| Name: | 40HP 30KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.8m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |

