All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 10hp screw air compressor ] match 29 Products.
10HP 7.5KW 8 Bar Direct Driven Rotary Oil Free Screw Air Compressor
| Name: | 10HP 7.5KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.8 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10HP Oil Free Screw Air Compressor 10Bar 3 Phase For Medical Industry
| Name: | CHIC-08BF/10 10Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.02m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
72dB Oil Free Screw Air Compressor 10 Hp Rotary 72dB Direct Driven
| Name: | 10HP 7.5KW 8Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.16m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
12.5 Bar Industrial Dry Screw Air Compressor Water Lubricated
| Name: | CHIC-08BF/12.5 12.5Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.02m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10bar Small Rotary Screw Air Compressor
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 10bar Belt Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0m³/min |
| Electricity: | Three Phase 220/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Rotary Air Compressor Screw 10hp For Air Brushing / Blow Cleaning / Bolting / Plug To Male Garden Hose
| Model: | CHIC-60A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 8.2/0.7;7.5/0.8;6.8/1.0;6.0/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
7.5kw 10hp rotary Screw Type Air Compressor Direct Driven
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 10bar Direct Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.1m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 (V//Hz) |
0.7m3 Min Dry Screw Compressor Belt Drive 320KGS 62dB
| Name: | 10HP 7.5KW 10Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.7 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Low Maintenance 5.5HP Air Cooled Reciprocating Piston Compressor Head For Industrial Air Compressor Air Cooler
| Maintenance: | Low Maintenance |
|---|---|
| Cooling Method: | Air-Cooled |
| Noise Level: | 60 DB |
80mm*3 Reciprocating Piston Compressor head 10HP/7.5KW Positive Displacement with Air Compressor Head
| Type: | Positive Displacement Compressor |
|---|---|
| Cylinder: | 80mm*3 |
| Noise Level: | 60DB |

