All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ 2 cylinders air compressor head ] match 60 Products.
Oil Sight Glass and 3 HP Horsepower in 120V/240V Voltage Air Compressor Head for Industrial
| Motor Rpm: | 3450 |
|---|---|
| Cylinder: | 90mm*2 |
| Horsepower: | 3 HP |
14 Cfm 40 Psi Campbell Hausfeld Cast Iron Air Compressor Head 10 Gallon Tank Capacity
| Horsepower: | 3 HP |
|---|---|
| Pressure: | 0.8Mpa/115psi |
| Voltage: | 120V/240V |
Speed Oil Lubricated Electric Air Compressor Head with 3450 Motor Rpm and Oil Sight Glass
| Motor Rpm: | 3450 |
|---|---|
| Oil Type: | Synthetic |
| Pump Type: | Oil-Lubricated |
Electric Cast Iron Air Compressor Head for 30 Gallon Tanks 125 PSI Max Pressure
| Oil Type: | Synthetic |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
| Amps: | 15/7.5 |
Electric Air Compressor Head DW-3080 with Synthetic Oil 3 HP Horsepower 0.8Mpa Pressure
| Model: | DW-3080 |
|---|---|
| Oil Sight Glass: | Yes |
| Motor Rpm: | 3450 |
Low Noise Level 60DB 90mm*2 Cylinder Industrial Grade Reciprocating Piston Air Compressor Head for Performance
| Noise Level: | 60DB |
|---|---|
| Weight: | 29kg |
| Efficiency: | Up To 95% |
7.5KW/10HP Reciprocating Oil Free Piston Air Compressor Head Belt Driven
| Name: | 7.5KW/10HP Belt Driven Reciprocating Oil Free Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.6m³/min |
| Cylinder: | 95mm*3 |
4KW/5HP Belt Driven Reciprocating air compressor piston head Itly Type
| Name: | 4KW/5.0HP Itly Type Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.5m³/min |
| Cylinder: | 90mm*2 |
2.2KW 3 Hp Air Compressor Double Piston Head 0.25m3/Min
| Name: | 2.2KW/3.0HP Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.25m³/min |
| Cylinder: | 65mm*2 |
3KW 4HP Air Pump Heads Double Cylinder Low Vibration
| Name: | 3KW/4.0HP Itly Type Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.3m³/min |
| Cylinder: | 70mm*2 |

