All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 2 cylinders air compressor head ] match 60 Products.
210L Min Oil Free Piston Air Compressor Red 3 Head Motor Direct Driven
| Name: | Oil Free Silent Piston Air Compressor Manufacturer In China Three Head Red |
|---|---|
| Air Flow: | 210L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
15hp Reciprocating Piston Air Compressor Belt Driven 300l 3 Head
| Name: | 15hp 3 Head 1.5/8 Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor 300l |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.5m³/min |
| Cylinder: | 1000mm*3 |
2400W Mute Air Compressor 60MM Noiseless Double Nozzles Aluminum Alloy Body
| Name: | W-750X3/70 Oil Free Silent Piston Air Compressor Manufacturer In China Three Head |
|---|---|
| Air Flow: | 210L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
200l Belt Reciprocating Piston Air Compressor 50hz 0.5m3 Min
| Name: | W-0.5/30 180L 380V 7.5kw Piston Type Three Head Belt Driven Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.5m³/min |
| Cylinder: | 95mm*2 55mm*1 |
180L Oil Free Piston Air Compressor 3 Head 10Hp Belt Driven Type
| Name: | 0.8Mpa 10Hp 380v Belt Driven Type Oil Free Piston Air Compressor Blue 180L Tank |
|---|---|
| Air Capacity: | 1300L/min |
| N.weigh: | 280KGS |
Reciprocating Piston Compressor Head Oil Lubricated Air Cooled Model Dv-3080
| Lubrication: | Oil-Lubricated |
|---|---|
| Noise Level: | 60 DB |
| Efficiency: | Up To 95% |
195L Mute Oil Free Piston Air Compressor Medical 2400W Aluminum Cylinder Head
| Name: | Painting Mute Portable Medical Oil Free Compressor Three Head White |
|---|---|
| Air Delivery: | 195L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
11kw Electric Air Compressor Reciprocating Type 15hp 400KGS
| Name: | 11kw/ 15hp Reciprocating Piston Air Compressor Belt Driven 500l 3 Head Yello |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.6m³/min |
| Cylinder: | Φ100X2 Φ80X1 |
W 0.5 7.5kw Air Reciprocating Piston Compressor 180L Three Head
| Name: | W-0.5/30 180L 380V 7.5kw Piston Type Three Head Belt Driven Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.5m³/min |
| Cylinder: | 95mm*2 55mm*1 |
Oil Lubricated Piston driven screw type reciprocating displacement compressor with 150L Tank
| Cooling Method: | Air-Cooled, |
|---|---|
| Speed: | 930RPM |
| Type: | Positive Displacement Compressor Head |

