All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ touch screen display bag packing machine ] match 100 Products.
Touch Screen Display Multi Packing Machine High Performance 500W / 800W
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
|---|---|
| Product Name: | Multi Packing Machine |
| Air Pressure: | 0.4-0.6Mpa |
500W / 800W Bag Packing Machine With Touch Screen Display For Enhanced Packaging
| Air Pressure: | 0.4-0.6Mpa |
|---|---|
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
| Color: | Customed |
Touch Screen Multi Purpose Packing Machine With Stainless Steel Construction
| Display System: | Touch Screen |
|---|---|
| Color: | Customed |
| Material: | Stainless Steel |
Tea Bag Packing Machine with 2-50G Filling Capacity and Touch Screen Control Panel
| Capacity: | 110±5bags/min |
|---|---|
| Max.Dosage: | 6 Cm3 |
| Size Of Tea Bag (L×W): | 62.5mm×50 Mm |
Automatic Flour Packing Machine With PLC Control System Thickness 0.04 - 0.08mm
| Control System: | PLC |
|---|---|
| Packing Material: | Paper/Plastic |
| Packing Thickness: | 0.04-0.08mm |
Automatic PLC Multi Pack Packing Machine With Touch Screen Display
| Display System: | Touch Screen |
|---|---|
| Color: | Customed |
| Type: | Automatic |
DXDC10 Double Chamber Tea Bag Packing Machine For Tea And Granule Packaging
| Product Name: | Double Chamber Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Capacity: | 120±10(bags/min) |
| Degree Of Accuracy: | ±5% |
DXDC15G Stainless Steel Tea Bag Packing Machine 105±5bags/Min AC 380V/220V 304 Stainless Steel
| Name: | Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Capacity: | 105±5bags/min |
| Filter Paper Width: | 125mm (140mm Option) |
DXD01KC6 Automatic Stainless Steel Tea Bag Packing Machine With 3 Sides Sealing Bag
| Key Name: | Automatic Tea Bag Packing Machine |
|---|---|
| Capacity: | Max.105±5bags/min |
| Filter Paper Width: | 125mm Or 140mm |
Touch Screen Bag Packing Machine With W30-110mm Packing Size
| Packing Thickness: | 0.04-0.08mm |
|---|---|
| Power Consumption: | 2.2KW |
| Size: | L1000*W1000*H1800mm |

