All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ touch screen display bag packing machine ] match 83 Products.
Multifunctional Full Automatic High Speed Vertical Bag Packing Machine With 500W / 800W
| Color: | Customed |
|---|---|
| Speed: | 90-100bags/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Automatic Versatile Bag Packing Machine With Adjustable Voltage And 0.4-0.6Mpa Air Pressure
| Color: | Customed |
|---|---|
| Weigh: | 3500Kg |
| Voltage: | 220V 50-60Hz |
30 - 60bags/Min Bag Packing Machine With Touch Screen Display System 220V /5 0Hz Power
| Product Name: | Multi Packing Machine |
|---|---|
| Control System: | PLC |
| Type: | Automatic |
DXDW120 304 Stainless Steel Full Automatic Tea Bags Packaging Machine 180mm Touch Screen Operate Panel
| Machine Speed : | Max.120 Bags/min |
|---|---|
| Filter Bag Maximum Volume: | 10 Cm³ |
| Envelope Size: | 70mm(L) ×80 Mm(W) |
Vertical Triangle Bag Packing Machine Multi Function For Peanut Beans Melon Seeds
| Measuring Scope: | 1-100g(3-100ml) |
|---|---|
| Bag Size: | (H):80-140mm (W):60-110mm |
| Packing Speed: | 30-60 Bags/ Min |
DXDC50B Automatic Tea Bag Packing Machine 3 Sides Sealing Bag with Filling Capacity of 50bags/min
| Filling Capacity: | 50bags/min |
|---|---|
| Max. Dosage: | 5~40 Cm³ |
| Tea Bag Capacity: | Up To 1.5g~10g |
Touch Screen Display System Multi Purpose Packing Machine Coffee Sachets Packing Machine
| Speed: | 90-100bags/min |
|---|---|
| Color: | Customed |
| Air Pressure: | 0.4-0.6Mpa |
Fully Automatic Drip Coffee Bag Inner And Outer Packing Machine Non-Woven Coffee Powder Sealing Machine
| Product Name: | Drip Coffee Bag (inner & Outer) Packing Machine |
|---|---|
| Measuring Scope: | 5-10g(15-33ml) |
| Inner Bag Size: | (L):70-74mm (W):90mm |
PLC Touch Screen Multi Packing Machine 220V 50 - 60Hz And Air Pressure 0.4 - 0.6Mpa
| Type: | Automatic |
|---|---|
| Control System: | PLC |
| Color: | Customed |
Full Automatic Weighing Bag Packaging Equipment Air Pressure 0.4 - 0.6Mpa
| Weigh: | 3500Kg |
|---|---|
| Display System: | Touch Screen |
| Product Name: | Multi Packing Machine |

