All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 2hp air compressor ] match 31 Products.
IP55/54 Motor Grade Electric Motor Driven Air Compressor for Heavy Duty Applications
| Dimension(L×W×Hmm): | 70×31×66 |
|---|---|
| Type: | Air Compressor |
| Air Delivery(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
Powerful 2.5HP 220V Direct Power Air Compressor Directly Connect Air Compressor With Dual Gauges
| Weight: | 23KGS |
|---|---|
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
220V Direct Drive Air Compressor Perfect Combination of Efficiency for Your Business
| Air Delivery(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year Limited |
| Weight: | 23KGS |
26KGS 7.8 Cfm Direct Drive Air Compressor Screw Rubber Whell
| Name: | Air Compressor 8bar 24L 7.8cfm Direct Drive Piston Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
115psi Mini Portable Air Compressor With Tank 50L 8 Bar Blue
| Name: | Mini 24L 8bar 220v Electric Small Portable Direct Driven Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
1800w Engine Drive Air Compressor Piston Type 56mm Copper Wire
| Name: | OEM 1800w 2.5hp 2024B Direct Drive Air Compressor Copper Wire |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
115psi Direct Drive Air Compressor
| Name: | High Pressure Portable Direct Drive Air Compressor, With 220v Voltage 50L |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
0.8Mpa Direct Drive Air Compressor Ac Portable 24L 0.206m3 Min
| Name: | Small Portable 0.206m³/Min Capacity Piston Types AC Power Direct Driven Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
25L Belt Driven Compressor 60mm Liter Horizontal Air Compressor
| Name: | 1.5KW 8bar 25L Liter Yellow Direct Drive Air Compressors |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
25kg Direct Drive Air Compressor 50l Belt Drive Black For Home Decoration
| Name: | 50 Liter Direct Drive Air Compressor, Compressor Copper Wire |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |

