All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 2hp air compressor ] match 31 Products.
26KGS Single Piston Air Compressor 47mm 0.206m3 Min Black
| Name: | Single Piston Direct Drive Air Compressor With Second Pressure Gauge |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
1.5KW 2 Hp Air Compressor Head For Reciprocating Piston Compressor
| Name: | 1.5KW/2HP Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.17m³/min |
| Cylinder: | 55mm*2 |
1030RPM 2.2KW 3 HP Air Compressor Head With Special Rubber Feet
| Name: | 1.5KW/2HP Itly Type Belt Driven Reciprocating Piston Air Compressor Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.2m³/min |
| Cylinder: | 65mm*2 |
0.8Mpa Direct Drive Air Compressor Screw 120V Gray Slient
| Power: | 1.5KW/2HP |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
2.5 HP 115 PSI Permanent Magnet Motor Air Compressor With Dual Gauges And Thermal Overload Protection
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
|---|---|
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
| Power: | 2HP/1.5kw |
Industrial Air Compressor Head with Superior Performance and Durability
| Model: | DV-2065 |
|---|---|
| Voltage: | 120V/240V |
| Power: | 1.5KW/ 2 HP |
Oil Sight Glass and 3 HP Horsepower in 120V/240V Voltage Air Compressor Head for Industrial
| Motor Rpm: | 3450 |
|---|---|
| Cylinder: | 90mm*2 |
| Horsepower: | 3 HP |
14 Cfm 40 Psi Campbell Hausfeld Cast Iron Air Compressor Head 10 Gallon Tank Capacity
| Horsepower: | 3 HP |
|---|---|
| Pressure: | 0.8Mpa/115psi |
| Voltage: | 120V/240V |
120V Single Piston Compressor Drive Belt Copper Wire 22kg 2024B
| Power: | 1.5KW/2HP |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
Electric Portable Double Acting Reciprocating Compressor 2HP 8bar JV-0.17/8
| Name: | 2HP 8bar JV-0.17/8 Double Acting Reciprocating Compressor High Efficiency |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.17m³/min |
| Cylinder: | 51mm*2 |

