All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ air compressor replacement components ] match 48 Products.
Powerful 2.5HP 220V Direct Power Air Compressor Directly Connect Air Compressor With Dual Gauges
| Weight: | 23KGS |
|---|---|
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
15KW Small Rotary Screw Air Compressor 440V 1.6m3 Min 650KGS
| Name: | 20HP 15KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.6m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
15kw Rotary Screw Air Compressor Air Compressor For Sand Blasting Oil Lubricated Electric Screw Air Compressor Machines
| Model: | CHIC-20A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 2.3/0.7; 2.2/0.8;2.1/1.0; 1.8/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
CHIC-30A Electric Screw Air Compressor For Dental / Sand Blasting / Car Washing
| Model: | CHIC-30A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 3.8/0.7;3.6/0.8; 3.3/1.0; 2.9/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
NEW 2020 145 Psi 185CFM 8bar Oil Injected Screw Air Compressor For Mining And Drilling Use For Jack Hammer
| Model: | CHIC-100A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 13.8/0.7;13.0/0.8;11.9/1.0;10.3/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
Heavy Duty Cast Iron Air Compressor Head DW-3080 120V/240V 1080RPM Pump Speed
| Pump Material: | Cast Iron |
|---|---|
| Speed: | 1080RPM |
| Model: | DW-3080 |
Electric Cast Iron Air Compressor Head for 30 Gallon Tanks 125 PSI Max Pressure
| Oil Type: | Synthetic |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
| Amps: | 15/7.5 |
120V/240V Voltage Air Compressor Head with 2 Cylinders and 0.8Mpa/115psi Pressure
| Motor Rpm: | 3450 |
|---|---|
| Voltage: | 120V/240V |
| Cfm @ 40 Psi: | 14 |
High Pressure And Large Displacement Screw Air Compressor Improve Industrial Processes
| Start Method: | Permanent Magnet Variable Frequency |
|---|---|
| Voltage: | 380V/50Hz |
| Ambient Temperature: | -20℃~+45℃ |
Industrial Air Compressor Head with Superior Performance and Durability
| Model: | DV-2065 |
|---|---|
| Voltage: | 120V/240V |
| Power: | 1.5KW/ 2 HP |

