All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ low noise rotary screw air compressor ] match 54 Products.
Industrial Rotary Screw Air Compressor 55kw 75 Hp 9.8m3 Min
| Name: | 55kw 75hp 380V CHIC-75A Direct Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 9.8m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
30 Hp Rotary Screw Air Compressor 8 Bar Belt Drive 3.4m3 Min
| Name: | 22kw 30hp CHIC-30A 8bar Belt Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.4m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10HP 7.5KW 8 Bar Direct Driven Rotary Oil Free Screw Air Compressor
| Name: | 10HP 7.5KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.8 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
650KGS Portable Rotary Oil Free Screw Air Compressor 70dB
| Name: | 30HP 22KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.6m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
40HP Oil Free Screw Air Compressor 3 Phase Rotary Belt Driven
| Name: | 40HP 30KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.5m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
68dB Electric Screw Air Compressors 20 Hp Rotary Blue 293KGS
| Name: | 20HP 15KW 10Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.12m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
30kw Portable Screw Air Compressor
| Name: | 30kw 40hp CHIC-40A Direct Driven Used Portable Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.6m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
High-Performance Screw Air Compressor For Industrial Applications Noise ≤80dB A
| Start Mode: | Y-△/Direct On Line |
|---|---|
| Pressure: | 0.7-1.2MPa |
| Drive Mode: | Direct Drive/Belt Drive |
Low Noise Direct Driven Rotary Screw Compressor
| Number Of Stages: | Two |
|---|---|
| Power: | Electric |
| Maintenance: | Low |
Industrial Screw Air Compressor Pressure 0.7 - 1.2MPa Oil Separation Efficiency ≥99.9%
| Structure: | Integrated/Split |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -20℃~+45℃ |
| Noise: | ≤80dB(A) |

