All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ low noise rotary screw air compressor ] match 54 Products.
Portable Low Noise Rotary Screw Air Compressor
| Number Of Stages: | Two |
|---|---|
| Power: | Electric |
| Maintenance: | Low |
8 Bar Direct Driven Oil Free Rotary Screw Air Compressor 10HP 7.5KW
| Name: | 10HP 7.5KW 8Bar Belt Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.8 M³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
40HP 10 Bar Small Rotary Screw Air Compressor 30kw Portable
| Name: | 30kw 40hp CHIC-40A 10Bar Direct Driven Used Portable Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.4m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
1280mm 50 Hp Rotary Screw Air Compressor Belt Drive 6.2m3 Min
| Name: | 37kw 50hp CHIC-50A Direct Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 6.2m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Three Phase 75kw Industrial Rotary Screw Air Compressor Direct Driven
| Name: | 75kw 100hp CHIC-100A Direct Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 13.0m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
25HP Industrial Rotary Screw Air Compressor
| Name: | 25HP 18.5KW 8 Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 2.62m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10bar Small Rotary Screw Air Compressor
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 10bar Belt Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.0m³/min |
| Electricity: | Three Phase 220/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10 Hp Rotary Screw Air Compressor 7.5kw 1.1m3 Min Numerical Control
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 8bar Belt Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.1m³/min |
| Electricity: | Three Phase 220/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Efficient Screw Air Compressor With ≤3ppm Oil Content Pressure Range 0.7-1.2MPa
| Altitude: | ≤1000m |
|---|---|
| Pressure: | 0.7-1.2MPa |
| Ambient Temperature: | -20℃~+45℃ |
12.5 Bar Oil Free Screw Air Compressor 380V Portable Rotary
| Name: | CHIC-15BF/12.5 12.5Bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.61m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |

