All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
Keywords [ low noise rotary screw air compressor ] match 54 Products.
80mm*3 Reciprocating Piston Compressor head 10HP/7.5KW Positive Displacement with Air Compressor Head
| Type: | Positive Displacement Compressor |
|---|---|
| Cylinder: | 80mm*3 |
| Noise Level: | 60DB |
Single Crank Reciprocating Compressor Low Maintenance Air Cooled For Air compressor Head DV-2065
| Speed: | 920PRM |
|---|---|
| Efficiency: | Up To 95% |
| Lubrication: | Oil-Lubricated, |
DV-2065 Durable Reciprocating Piston Compressor 60-90 dB Low Noise Positive Displacement Compressor
| Application: | Industrial, Commercial, Residential |
|---|---|
| Lubrication: | Oil-Lubricated |
| Speed: | 920 RPM |
Direct Driven 15hp 11kw Electric Screw Compressor
| Durability: | High |
|---|---|
| Cooling System: | Air-Cooled |
| Weight: | Light |
Portable Industrial Screw Compressor 30HP 580KGS Blue
| Name: | 22kw 30hp CHIC-30A Direct Driven Used Rotary Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 3.4m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
7.5KW Dry Screw Compressor 1.15m3 Min Direct Drive 1.0HP
| Name: | CHIC-08BF 8bar Direct Driven Used Rotary Oil Free Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.15m³/min |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |
10L Belt Driven Screw Compressor Small 214KGS 1.1m3 Min
| Name: | 7.5kw 10hp CHIC-10A 8bar Belt Driven Used Small Rotay Screw Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 1.1m³/min |
| Electricity: | Three Phase 220/60 Or 440/60 (V//Hz) |
Low Maintenance Reciprocating Piston Compressor head 10HP Water Cooled 60DB Noise Level Cylinder three
| Air Delivery: | 0.9m³/min |
|---|---|
| Speed: | 920RPM |
| Efficiency: | Up To 95% |

