All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 220v direct power air compressor ] match 54 Products.
150 Lbs Beltless Air Compressor Direct Drive 2800 RPM for Optimal Performance
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
|---|---|
| Condition: | New Piston Air Compressor |
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
Heavy Duty Performance 2HP/1.5kw Air Compressor with 23KGS Weight and 206/0.206 Air Delivery
| Maximum Pressure: | 115 PSI |
|---|---|
| Motor Grade: | IP54 |
| Weight: | 23KGS |
24L Screw Drive Air Compressor
| Name: | 220V/110V 8 Bar 24L Piston Direct Driven Air Compressors Manufacturer |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
115psi Mini Portable Air Compressor With Tank 50L 8 Bar Blue
| Name: | Mini 24L 8bar 220v Electric Small Portable Direct Driven Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
220V Air Compressor With HANBELL Air End And IP54 Motor
| Warranty: | 1 Year Limited |
|---|---|
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
| Capacity(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
115 PSI Maximum Pressure Screw Air Compressor 0.26M3/min 115psi/8bar
| Air Delivery: | 206/0.206 |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 115PSI/8BAR |
| Condition: | New Air Compressor |
115 PSI 2.5HP Electric Motor Driven Air Compressor With Quick Connect Coupler
| Condition: | New Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery (L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
| Maximum Pressure: | 115 PSI/8bar |
2.5 HP 115 PSI Permanent Magnet Motor Air Compressor With Dual Gauges And Thermal Overload Protection
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
|---|---|
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
| Power: | 2HP/1.5kw |
Industrial Grade Air Compressor Head 2.2Kw/3.0Hp For Heavy Duty Applications
| Model: | DV-2065 |
|---|---|
| Pump Material: | Cast Iron |
| Power: | 2.2KW/ 3.0HP |
800w Oil Free Piston Air Compressor Single Piston 25L Multi Phase Filteration
| Name: | 25L 800w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor White |
|---|---|
| Air Delivery: | 65L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |

