All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 220v direct power air compressor ] match 54 Products.
Powerful 2.5HP 220V Direct Power Air Compressor Directly Connect Air Compressor With Dual Gauges
| Weight: | 23KGS |
|---|---|
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
| Dimensions: | 27.5 X 22 X 44 Inches |
220V Direct Drive Air Compressor Perfect Combination of Efficiency for Your Business
| Air Delivery(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year Limited |
| Weight: | 23KGS |
Portable Direct Drive Air Compressor with IP55/54 Motor Grade and 220V Voltage
| Air Delivery(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year Limited |
| Motor Voltage/Frequency(V/Hz): | 220/50 |
115psi Direct Drive Air Compressor
| Name: | High Pressure Portable Direct Drive Air Compressor, With 220v Voltage 50L |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
2HP/1.5kw Direct Drive Air Compressor 150 Lbs Capacity For Industrial Needs
| Capacity: | 19 M3/min @ 116psi/8bar |
|---|---|
| Maximum Pressure: | 125 PSI |
| Air End: | HANBELL (Taiwan) |
2.5HP/1.8kw 150 Lbs Direct Driven Air Compressor At 125 PSI - Space Saving Design
| Type: | Air Compressor |
|---|---|
| Weight: | 23kgs |
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
IP55 / 54 Motor Grade 2.5HP Direct Drive Air Compressor The Ultimate Manufacturing Solution
| Warranty: | 1 Year Limited |
|---|---|
| Motor Grade: | IP55/54 |
| Additional Features: | Dual Gauges, Quick Connect Coupler, Thermal Overload Protection |
2.5HP Portable Electric Direct Drive Air Compressor BM-50L
| Name: | 220V/110V 2.5HP 50L BM-50L Direct Driven AC Portable Car Electric Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 0.206m³/min |
| Cylinder: | 47mm*1 |
11KW 8bar / 10bar / 12bar Factory Screw Air Compressor New Used Condition 220V/380V Silent Air Compressor
| Model: | CHIC-15A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 1.8/0.7;17./0.8;1.5/10;1.2/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
IP55/54 Motor Grade Electric Motor Driven Air Compressor for Heavy Duty Applications
| Dimension(L×W×Hmm): | 70×31×66 |
|---|---|
| Type: | Air Compressor |
| Air Delivery(L/Min/m³ /Min): | 206/0.206 |

