All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 220v direct power air compressor ] match 54 Products.
2400W Mute Air Compressor 60MM Noiseless Double Nozzles Aluminum Alloy Body
| Name: | W-750X3/70 Oil Free Silent Piston Air Compressor Manufacturer In China Three Head |
|---|---|
| Air Flow: | 210L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
90L Small Silent Air Compressor 0.8Mpa W 0.28 Belt Driven Type
| Name: | 0.8Mpa 3Hp 220v/380v Oil Free Industrial Piston Air Compressor Blue 90L Tank |
|---|---|
| Air Delivery: | 280L/min |
| N.weigh: | 79KGS |
195L Mute Oil Free Piston Air Compressor Medical 2400W Aluminum Cylinder Head
| Name: | Painting Mute Portable Medical Oil Free Compressor Three Head White |
|---|---|
| Air Delivery: | 195L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
High Pressure Air Compressor Power Plant Applicable Two Stage Screw Air Compressors
| Model: | CHIC-50A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 10.4/0.7;9.8/0.8;8.5/1.0;7.5/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
125L Hydraulic Driven Air Piston Type Compressor 1500W 220V
| Name: | 50L 1500W 220V Oil Free Silent Air Compressor Bule |
|---|---|
| Air Delivery: | 125L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
W50 Twin Double Piston Compressor 110L Min Inflatable Gas
| Name: | 50L 1100w 220v Oil Free Portable Air Compressor Two Head Bule |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
10 bar Oil Free Piston Compressor 50l Silent Orange 67mm 43KGS
| Name: | 50l 1200w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor Orange |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
8 bar High Pressure Piston Compressor W1500 Gray Lubricated
| Name: | 100L 3000w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor Gray |
|---|---|
| Air Delivery: | 250L/min |
| Pressure: | 8Bar |
High Pressure Stationary Air Screw Compressor Manufacturer Good Selling Best Price
| Model: | CHIC-100A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 13.8/0.7;13.0/0.8;11.9/1.0;10.3/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |
Computer Intelligent High Power Ultrasonic Welding Machine 4200W
| Name: | Computer Intelligent High -Power Ultrasonic Welding Machine Multi Packing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V 50-60Hz |
| Electricity: | Three Phase 380/60 Or 440/60 (V//Hz) |

