All Products
-
Multi Packing Machine
-
Screw Air Compressor
-
VFFS Packing Machine
-
Vacuum Seal Packing Machine
-
Corrugated Box Packing Machine
-
Tea Bag Packing Machine
-
Automatic Cartoning Machine
-
Aseptic Carton Filling Machine
-
Robot Palletizer Machine
-
Cup Filling Sealing Machine
-
Direct Drive Air Compressor
-
Reciprocating Piston Compressor
-
Oil Free Screw Air Compressor
-
Oil Free Piston Air Compressor
-
Air Compressor Head
-
Gasoline Portable Generator
-
Air Compressor Spare Parts
-
Fill Seal Packaging Machine
-
Mr.Isaac AsareOlar and the technical team at Xianyang Chic Machinery Co., Ltd were quick to answer questions and walk the Installation team through it all. In the end, the machine is working fine, and we are happy with this purchase.
Keywords [ 220v direct power air compressor ] match 54 Products.
800w Oil Free Piston Air Compressor 25L Air Cooling 45KGS
| Name: | 25L 800w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor White |
|---|---|
| Air Delivery: | 65L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
50L Oil Free Piston Air Compressor Single Piston 1200W Double Nozzles
| Name: | 50L 1200W 220V Oil Free Silent Air Compressor Bule |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
70dB Red Dual Piston Air Compressor 112MM Direct Driven Type
| Name: | 50L 1100w 220v Oil Free Portable Air Compressor Two Head Bule |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
8bar Small Silent Air Compressor
| Name: | 3HP 220V Small Three Head Oil-free Portable Piston Silent Electric Air Compressor |
|---|---|
| Air Delivery: | 180L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
10 bar Oil Free Piston Air Compressor Portable Electric W1100
| Name: | 50L 1100W 220V Oil Free Silent Air Compressor Bule |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
100L Piston Type Air Compressor Noiseless W1500 90KGS
| Name: | 100L 1500w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor Two Head |
|---|---|
| Air Delivery: | 250L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
Small 1100w Oil Free Piston Air Compressor Soundless 50dB
| Name: | 100L 1100w 220v Oil Free Portable Air Compressor Two Head White |
|---|---|
| Air Delivery: | 110L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
210L Min Oil Free Piston Air Compressor Red 3 Head Motor Direct Driven
| Name: | Oil Free Silent Piston Air Compressor Manufacturer In China Three Head Red |
|---|---|
| Air Flow: | 210L/min |
| Electricity: | 220V/60HZ |
3000w Super Silent Oil Free Piston Air Compressor 100l Harmless
| Name: | 100L 3000w 220v Oil Free Portable Direct Driven Type Piston Air Compressor Gray |
|---|---|
| Air Delivery: | 250L/min |
| Pressure: | 8Bar |
CHIC-30A Electric Screw Air Compressor For Dental / Sand Blasting / Car Washing
| Model: | CHIC-30A |
|---|---|
| Air Delivery(m³/min/Mpa): | 3.8/0.7;3.6/0.8; 3.3/1.0; 2.9/1.2 |
| Ambient Temperature(℃): | ≤45℃ |

